poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Węgier jak Terre - 6 pkt.

Egri Bikaver Ferenc Toth 2008

 
Półka - na wysokości oczu
Gdzie i czemu tak drogo - Łup z Egeru i ok. 33 zł (2390 forintów)
Do Ideału? - Już ciut ciut!! (6 pkt.)


Kolejna butla - łup z węgierskiej wyprawy. Egri Bikaver Ferenc Toth. Ten nie młody rewolucjonista, tylko egerski klasyk. Ma piwniczkę w Dolinie Pięknej Pani, choć wino zostało zakupione w jednym ze sklepów na miejscu.
Dla mnie wino bomba. Pierwszy aromat mocno owocowy. Leśno-owocowy, choć szybko dość wybrzmiewa i się redukuje. Po kwadrancie, może dwóch się zmienia w nieco ziemiste - i to aromatem przywodzącym na myśl Terre Hermesa!

Może ma nutki goździków. W smaku jest Jedwabiste, okrągłe. W smaku pycha po prostu. Niemal idealne, bo do ideału już tylko ciut ciut! - 6 pkt.

 

Winiacz na 6 punktów w 7-punktowej skali!

2 komentarze:

 1. Witam. Jaka cena na miejscu?
  Jade za tydzien i szukam czegos godnego, a slabo sie znam na ichniejszych prducentach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłem za 2390 forintów. Można na Węgrzech kupić wino za 400-600 forintów z butelkę (ok. 7-10 zł), ale lepiej dołożyć i kupić wino za 2500 forintów albo nieco droższe. Jedno z win - białe za 1000 forintów wylałem do zlewu, ale na szczęście było takie jedyne.
   Generalnie moja obserwacja jest taka: zakup czerwonego jest bezpieczniejszy.
   Niektórzy producenci: Egri Korona Borház, Ferenc Toth, Tibor Gal, János Bolyki, Csaba Demeter, Bence Dula, Lajos Gál, Gundel, Juhászvin, Imre Kaló, Monarchia, Tamás Sike, József Simon, Vilmos Thummerer, István Tóth, Béla Vincze itp.
   Pozdrawiam

   Usuń