sobota, 30 sierpnia 2014

Macedończyk ładnie pełny - 5 pkt.

Imako Muscat 2012

Półka - nieznana
Gdzie i czemu tak drogo - Dobrewina.pl i 29,90 zł (próbka importera)
Do Ideału? - Jeszcze troszkę brakuje! (5 pkt.)
 
Jedna z letnich jeszcze butelek macedońskiego ciekawego wina ze sklepu dobrewina.pl - Imako Muscat. Ale spokojnie - nie jest to wino, które trzeba pić w temperaturze górskiego strumienia, by czuć smak lizanych kamieni. Oj, muscat to fajny i ciekawy szczep do picia szczególnie wtedy, gdy wino nie jest przesadnie schłodzone.

Tak jak właśnie Imako Muscat. Po pół godzinie od wyjęcia z lodówki wydaje się idealne - aromat stapia się w ładną całość - lekko woskowo-kwiatową! Złote wnętrze kieliszka ogrzewa nas od środka - pijąc wyczuwa się ładną strukturę, pełną, leciutko oleistą.

Finisz nieprzesadnie długi, a kwasowość dość wysoka, choć nie jest jakaś dotkliwa. Całość sprawia przyjemne wrażenie bardzo ładnie skrojonego wina za 30 zł. Które umili i gorące spotkanie towarzyskie na tarasie, i będzie pasować do rybnej obiadowej przekąski (czy nawet owoców morza). Dobre, by wypić z dziewczyną... Następnego dnia smakuje równie dobrze. Ale to wiadomo - bo to po prostu jest dobre wino. Takie na piątkę! 
 
Winiacz na 5 punktów w 7-punktowej skali!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz