środa, 22 marca 2017

Vinho Verde z Biedronki. Czyni wiosnę czy nie?

Casa Agrícola de Compostela
Espigueiro vinho verde 2016Półka - na wysokości piersi
Gdzie i czemu tak drogo - Biedronka i 14,99 zł (zakup własny)
Do Ideału? - Jeszcze troszkę brakuje

Niby ta wiosna w kalendarzu, niby też astronomiczna, a tu na podwórku jak była plucha, tak wciąż jest :( A tymczasem w Biedronce rzucili - tak nieco po cichu - kilka nowych win. Jest coś niby zimowego - australijski Shiraz Hardy's, ale taki sobie. Jest także jaskółka wiosenna - Casa Agrícola de Compostela Espigueiro vinho verde 2016! Etykietka elegancka, cena też (o połowę niższa niż w sklepach internetowych, jakie można znaleźć w sieci). A co w butelce?

Nieco musowania na okręgu w butelce, ale po nalaniu do kieliszka już bąbelków niewiele... w aromacie dość sporo pieczonych jabłek i nieco mniej cytrusów. W smaku zadziwiająco spora dawka cukru, kwasowość niezbyt wielka, struktura też nie jakaś złożona... ale w końcu to nie La Clape od Château d'Anglès, tylko Vinho Verde! Czyli proste, przyjemne, lekkie (11 % alk.) i tanie białe wino na taras, piknik i debiut grilla!

Chciałem dać zaledwie Winiaczową czwórkę, ale co tam! Niech żyje wiosna i dajemy piątkę. A co, na dobre oczy! Aha, i ta wiosna to niech już przychodzi!