sobota, 4 listopada 2017

A może na Furminty do Koszyc?

Spróbuj wspaniałej odmiany sąsiadów!
„Furmint Forum” to wielka degustacja furmintów w Koszycach. Swoje wina pokaże ponad 30 winiarzy z Węgier i Słowacji! 

Organizatorzy „Furmint Forum”, największego na Słowacji festiwalu furminta, zapraszają wszystkich pasjonatów wina na wielką degustację furmintów, która odbędzie się 1 grudnia 2017 r. w obiekcie Kina Slovan (Capitol), ulica

jedną z najważniejszych odmian winorośli uprawianych w Europie Środkowo-Wschodniej. Znakomicie nadaje się do produkcji białych win wytrawnych, półwytrawnych, półsłodkich oraz oczywiście naturalnych win słodkich!

To także podstawowa odmiana, z której wytwarza się Aszú - jedne z najlepszych na świecie słodkich win deserowych. Furmint uprawiany jest przede wszystkim w tokajskim regionie winiarskim położonym na terenie Węgier i Słowacji, ale też w węgierskim regionach Somló i Csopak, na Słowacji na terenach  południowo-słowackiego regionu winiarskiego. Nasadzenia tej odmiany spotkamy także w takich krajach jak Słowenia, Chorwacja i Austria.

Swoją obecność już potwierdzili:

Węgry: Majoros Pincészet, Myrtus Pince, Patricius Borház, Homoky Pincészet, Vincze Tomi Borok, TOKAJ HÉTSZŐLŐ, Zsirai Pincészet, Kvaszinger Borászat, Budaházy- Fekete Kúria, Erzsébet Pince, ProVinum, Árpád-hegy Pince, Tokajicum, Karádi-Berger Borászat, Tokaj Disznókő Szőlőbirtok és Pincészet, Sanzon Tokaj. 

Słowacja: Víno Vdovjak, Tokaj&Co., Chateau GRAND BARI, Tokaj Macik Winery, Chateu Vecsey, J&J Ostrožovič, Marián Takáč – Vinárstvo u KOŇA, Tokaj Zlatý Strapec, Ladislav Tasani TASSONY TOKAJ ESTATE, Martin Danko.

 

Program „Furmint Forum” 1 grudnia 2017 r.


15:30 – 17:30 - degustacja dla przedstawicieli HoReCa i prasy.


Przedstawiciele HoReCa i prasy mają bezpłatny wstęp, wyłącznie za zaproszeniem, potwierdzonym przez organizatora i na podstawie wcześniejszej rejestracji. Link do rejestracji: http://www.furmintforum.sk/en/registracia/


Po wypełnieniu formularza należy nacisnąć przycisk „REGISTER"


17:30 – 22:00 – publiczna degustacja


Bilety na degustację publiczną można nabyć w przedsprzedaży w cenie 17 EUR do 26 listopada 2017 r. lub w dniu festiwalu tj. 01.12.2017 r. w cenie 20 EUR w Vinotece Villa Casa w Koszycach na Słowacji. Więcej informacji dotyczących procedury zakupu biletów w przedsprzedaży znajduje się pod linkiem: http://www.furmintforum.sk/en/vstupenky/


22:00 – zakończenie festiwalu

 

Zasady dotyczące publicznej degustacji:


1.     Kieliszki festiwalowe

Degustacja win odbędzie się tylko i wyłącznie przy użyciu oficjalnych kieliszków festiwalowych, za które organizatorzy pobiorą depozyt w wysokości 3 EUR. Po zwrocie kieliszka pobrany uprzednio depozyt zostanie zwrócony.

2.     Płatność za degustację

Próbki win do degustacji można kupić jedynie za pomocą żetonów. Opłaty w gotówce są niedozwolone i nie będą przyjmowane. Objętość pojedynczej próbki wina wynosi 0,05 l.

3.     Żetony
Cena biletu zawiera żetony o wartości 10 EUR. W razie potrzeby kolejne żetony o wartości 0,50 EUR i 1 EUR można dokupić podczas festiwalu w oficjalnym punkcie sprzedaży zlokalizowanym w miejscu festiwalu tylko i wyłącznie za gotówkę. Niewykorzystane żetony nie podlegają wymianie na gotówkę.  

4.     Muzyka i działalność charytatywna
Podczas degustacji gościom festiwalu czas umili muzyka wykonywana przez zespół dwuosobowy zespół Wine Boyz (Nándor Polgáry & guest). 10 % przychodów z festiwalu będzie przeznaczone na cele charytatywne.

5.     Noclegi
Partnerem festiwalu jest Congress Hotel Centrum w Koszycach, który oferuje uczestnikom „Furmint Forum” noclegi w promocyjnej cenie. Pokój 1-osobowy ze śniadaniem - 40 EUR za noc, pokój 2-osobowy ze śniadaniem - 50 EUR/noc. Cena obejmuje także parking przy hotelu.Oficjalna storna Festiwalu „Furmint Forum”: http://www.furmintforum.sk/en/Osoby do kontaktu:

Vladimír Čuchran, project manager, tel.: +421 905 592 610 (SK, ENG)

Peter Drotár, event manager, tel.: +421 905 668 093 (SK, ENG, HU)

e-mail: hello@furmintforum.sk