sobota, 26 lipca 2014

Cava otwiera hiszpańsko-portugalską ofertę Lidla na lato

Dobra, choć z "półki górnej" - 24,99 zł
 
Rzeczona Cava - na Winiaczową szóstkę

Podczas wtorkowej degustacji Lidl zaprezentował swoją hiszpańsko-włoską ofertę, która w sklepach już od poniedziałku 28 lipca. 31 win - większość czerwonych, ze dwa różowe. Nieliczne w dyskoncie już były. Ta oferta kojarzy mi się z winami biedronkowymi - owadzi dyskont z żelazną konsekwencją od dawna wstawia na półki wina do maksymalnie 29,99 zł (są jakieś nieliczne wyjątki), a Lidl miał przecież strzały po 149 zł (fakt, że wina świetne). 

Z jednej strony może i cenowo teraz w niemieckim dyskoncie jest konsekwentnie, ale z drugiej strony żal trochę, że nie ma jakiegoś fajnego okazu choćby za 39 zł, a trzy razy lepszego od win za 14,99 zł.

Michał Jancik prezentuje wina - na początek kilka słów o białych

Jakby egzemplifikacją tej tezy może być "otwarciowe" wino musujące - Arestel Cava Extra Brut 2011 Sant Sadurni d’Anoia. Hiszpan za 24,99 zł. Niezbyt świeża, ale za to dostojna, migdałowo-orzechowa w aromacie, może nie tak dostojna jak szampany z ceną zbliżającą się do 100 zł, ale miła w piciu, gdy schłodzona. Dobra nie tylko na lato, ale i na toasty przy specjalnych okazjach. Ma tylko 11,5 proc. alkoholu. Sprawdzi się w takie upały i jako poranna cava i jako przerywnik. A do krewetek i małży mniam!

P.S.
Recenzje kolejnych win już wkrótce